23 października, 2016

Marta Skrzyszowska          Zdjęcia z Martą powstały prawie 2 miesiące temu i sama nie wiem dlaczego tak długo zeszło mi z opublikowaniem ich na blogu. Plan był prosty - mgły, a co za tym idzie, wczesna pobudka i niepewność, czy będzie dokładnie tak jak sobie zamierzyłyśmy. 
          To, że uwielbiam współpracę z Martą wiadomo nie od dziś. Kreatywność, doskonałe wyczucie estetyki i smaku. Dokładnie tak bym to opisała i dokładnie to wszystko gwarantuje niebanalny pomysł i klimat, który stworzyłyśmy. Do tego warunki, które były wręcz idealne do uzyskania takiego nastroju. Mi pozostało jedynie sprawdzić się w innych ustawieniach aparatu, niż dotychczas. Jak wyszło? Ja jestem zadowolona, Marta również, ale nie mniej ważna jest dla mnie Wasza opinia!


9.09.2016 / Jasło
mod / styl - Marta Skrzyszowska
fot - Natalia Dubiel


 "Mgła sprawia, że znajome wydaje się obce. Do tego dochodzi zapach - pradawna, mewia woń, wciskająca się głęboko w nozdrza i budząca ukrytą część umysłu, zdolną do uwierzenia w potwory, gdy skraca się perspektywa, a serce ogarnia niepokój".

 "Aby od­kryć, ja­kie zmiany zaszły w to­bie, naj­le­piej wróć do miej­sca, które jest ta­kie jak kiedyś". 
 

"Być może lepiej dla nich, że dotrą do granic i zrozumieją jak ważne jest, aby się odważyć, by rozmawiać z nieznajomymi, by nauczyć się gdzie można spotkać ludzi, aby unikać wracania do domu z zamiarem oglądania telewizji lub czytania książki - jeżeli tak nie zrobią, przestaną dostrzegać jakie życie ma znaczenie, samotność stanie się wadą, a długa droga powrotna do obcowania z innymi ludźmi nie zostanie nigdy odnaleziona". "Na każdym szczy­cie jest tyl­ko światło, chłód i samotność". 


Natalia Dubiel
7 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie zdjęcia! Bardzo klimatyczne, super! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wszystkie są tak samo dobre. Jednak większość to perełki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za opinię! :) Z pierwszym zdaniem zgadzam się w 100 procentach. Nigdy nie będzie tak, że wszystkie zdjęcia będą "tak samo dobre" lub "tak samo złe". :)

   Usuń
 3. Piękne, hipnotyzujące, tajemnicze! <3

  OdpowiedzUsuń